[x] KAPAT

Kırşehir Lazer Kesim Makinası

 Yüksek teknoloji içeren bu sistemler sayesinde önceden uzun zaman alan kesme uygulamaları artık çok kısa bir sürede ve mükemmel şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Makinelerde kullanılan tüpler, kontrol kartları, lazer kaynakları, makine gövdeleri, hareketli motorlar, soğutma, güç kaynakları ve vakum motorları dayanıklı ve kaliteli malzemeler arasından özenle seçilmektedir.

 

 Kırşehir Lazer Kesim Makinaları için Başvurulan Firmalar 

 

 Endüstriyel sektörlerde lazer kesim işlemlerinde en son teknoloji ürünü olan makinelere artık yer veriliyor. Paslanmaz materyalleri, metal malzemeleri kesmek için kullanılan lazer teknolojisi, kesme makineleri mekanizmaları ile birleşerek en etkili lazer kesim makinalarını ortaya çıkarmaktadır. Kırşehir ve yakın çevresindeki şahıs ve firmaların Kırşehir lazer kesim makinası ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak 7 gün 24 saat web siteleri üzerinden ulaşabilecekleri profesyonel ve güvenilir firmalar mevcut.

 

 Kalender Lazer Hizmet Farkı 

 

 Kırşehir bölgesinde iseniz ve kaliteli lazer kesim makinaları satın almayı düşünüyorsanız başvurabileceğiniz firmalardan biri de Kalender Lazer. Kalender Lazer, dayanıklı ve özellikleri ile öne çıkan çeşitli lazer kesim makine modelleri ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlıyor. Firma, internet sitesi üzerinden geniş ürün seçeneklerini sahip oldukları özellikler ile birlikte müşterilerinin bilgisine en uygun fiyat avantajları ile birlikte sunuyor. Satış, makine kurulumları, satış sonrası destek, garanti kapsamına giren hizmetleri ile sektördeki diğer firmalara nazaran daha çok tercih edilmektedir.

 Lazer Kesim Sistemlerinin Çalışma Prensibi  

 

 Lazer kesim sistemlerinin çalışma prensiplerinin temelini termal ayırma süreci oluşturmaktadır. Lazer ışını malzemelerin yüzeyine vurmakta ve bu dokunuş akabinde güçlü bir ısınma ortaya çıkmaktadır. Bu ısıtma enerjisi ile malzemeler erimekte veya bütünü ile buharlaşmaktadır. Lazer ışını bir noktada tamamen malzemelere ilendiği zaman gerçek kesim süreci başlamaktadır. Lazer sistemleri seçilen geometriyi izleyerek süreç içinde malzemeyi ayırmaktadır. Uygulamaya göre süreç gazlarının kullanımı ile daha etkili ve olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

 Lazer Kesim Sistemlerinin Öne Çıkan Avantajları 

 

 Kesim süreçlerinde lazer sitemlerini kullanmanın çeşitli avantajları vardır. Bu avantajlar aynı zamanda kırşehir lazer kesim makinası siparişlerindeki artışında temel nedenleri arasında bulunmaktadır. Lazer kesim, birçok tipte malzemeye uygunluk taşımaktadır. Hatta uzmanlar tarafından diğer teknolojk sistemlerin bu kadar farklı tip içeren inorganik ve organik malzemeleri kesemeyeceği açıkça belirtilmektedir. Lazer kesim sistemlerinin öne çıkan bir diğer avantajı ise uygulama sonrasında işlem gerektirmemesidir.

 

 Lazer kesim sistemleri yüksek doğruluk özellikleri ile tercih edilmektedir. Lazer kesme işlemleri sayesinde herhangi bir biçime haiz ince geometriler kesilebilmektedir. Lazer ile kesim uygulamalarında takım aşınmaları yoktur. Lazer kesim makinaları aşınmaya maruz kalmamakta olup araç kafalarının körleşmediği belirtilmektedir. Bu önemli avantaj sayesinde devam eden faaliyetlerde maliyet bakımından büyük tasarruflar sağlamaktadırlar.

 

 Lazer kesim diğer kesim sistemleri ile kıyaslandığı zamanda gözle görülen avantajları ile dikkat çekmektedir. Örneğin plazma kesim; paslanmaz çelik, çelik ve alüminyum materyalleri kesmekte kullanılan termal füzyon kesim süreçleri olarak bilinmektedir. Lazerle kıyaslandığı zaman ise plazma kesimin düşük kesim kalitesi, artan toz oluşumu ve ses emisyonları sebebi ile dezavantajlı olduğu dile getirilmektedir. Yüksek enerji tüketimi de yine lazer kesim ile karşılaştırıldığında sahip olduğu bir diğer önemli dezavantajıdır.

 

 Lazer kesim sistemlerinin öne çıkan avantajlarından bazıları ise; temassız işlem, düşük kirlenme, düşük kurulum maliyetleri ve işleme esneklikleri olarak işletmelerin karşısına çıkmaktadır. Bu avantajlar aynı zamanda diğer kesme sistemlerinden lazer kesim sistemlerinin farklarını oluşturmaktadır.

© Tüm Hakları Saklıdır Kalender Tech Otomasyon Sistemleri LTD ŞTİ. 2009-2023