Lazer Güç Kaynağı Nedir?

Lazer Güç Kaynağı Nedir? 

 

Çağımızda birçok makine ve teknolojik sistem elektrik ile çalışmaktadır. Devamlı çalışmak zorunda olan çok sayıda elektronik cihaz mevcuttur. Ani elektrik kesintileri istenmese de yaşanmaktadır. Bu kesintiler, makineler ve sistemler için büyük risklere yol açmaktadır. Voltaj dalgalanmaları da cihazların zarar görmesine sebebiyet vermektedir. Bu problemlerin önüne geçilebilmesi için güç kaynaklarının kullanılması zorunluluk arz etmektedir. Bu noktada lazer güç kaynakları, etkin rol oynayan önemli kaynaklar arasında yerini almaktadır.    

Lazer Güç Kaynağı Nedir? 

Lazer güç kaynağı, yüksek ve düşük seviyeli sinyallere uyum sağlamak için portları kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Anahtar TTL elektrik seviyesi ile bu kontroller yapılabilmektedir. Bu kontroller alanlarında uzman, gerekli belgelere sahip görevli kimseler tarafından gerçekleştirilmektedir. Anormal koruma şalteri harici su kaynağı ve havalandırma test edilebilmektedir.

Lazer Güç Kaynağı Ne İşe Yarar? 

Güç kaynakları, jeneratörler ile aynı amaç için kullanılmaktadırlar. Yalnız farklı bir sisteme haizdirler. Jeneratörler, elektrik kesintilerinden belirli bir süre sonra devreye giren enerji veren sistemlerdir. Güç kaynakları ise hiç bir kesinti olmadan sistemin sürekli çalışmasını sağlar. Yani güç kaynakları, sürekli olarak enerji depolama işlemi yapmaktadırlar.

Depolanan enerji kullanılmaya başlandığı zaman sisteme verilen enerjiyi standart şebeke ayarında iletirler. Her cihaz için gereken enerji frekansı başkadır. Bu frekansın altında veya üstünde bir enerji iletimi olduğunda lazer makinaları ve araçları verimsiz çalışırlar, arıza da yapabilirler.      

Lazer Güç Kaynağının Özellikleri  

Lazer güç kaynağı, değişik üreticilerin çeşitli lazer tüpleri ile kolayca uyumlu, yüksek verimlilik ve hızlı yanıt sağlayan sıfır akım yarım köprü yumuşak geçiş devresi içerir. Lazer güç kaynaklarının özellikleri;

1- Kalite: En kaliteli malzemeler seçilmektedir. Lazer güç kaynaklarının, 30 watt-150 watt lazer güç kaynağı, birden fazla standart test, düşük sıcaklık testi, tam yük ve yüksek sıcaklık testleri yapılmıştır.  
2- Büyük Uyumluluk: Lazer güç kaynakları, farklı üreticilerin türlü kapalı - kapalı CO2 lazer tüpleri ile uyumludur.

3- Hızlı Tepki Hızı: Mükemmel gravür ve kesme performansına yüksek düzeyde hız nitelikleri eklenir. Lazer güç kaynakları, lazerin servis ömrünü önemli derecede uzatmaktadır.

4- Kolay ve basit kontrol: Yüksek ve düşük seviye sinyallerine uyum sağlamak ya da TTL elektrik seviyesi ile açılıp kapatmak için kontrol edilebilmektedir.

5- Yararlı güvenlik fonksiyonları: Anormal koruma şalteri dışında su kaynağını, havalandırmayı, iyi toprak şartlarında CO2 lazer güç kaynağı, lazer tüpünün patlamasının sebep olduğu zararları önlemek amacı ile kısa bir süre zarfında açık devre durumunda çalışabilmektedir. Bu da lazer güç kaynaklarının yararlı güvenlik fonksiyonları arasında yer alır.

6- Premium özel fonksiyonlar: Doğru bir şekilde çalışıp çalışmadıklarını anlamak için güç kapağını açmaya gerek yoktur. Bu sebeple problemin oluştuğu yer kolayca bulunabilmektedir. Problemin oluştuğu yeri rahatlıkla bulmak lazer güç kaynağı tamir hizmetlerini de kolaylaştıran bir etmendir.              
7- Geniş uygulamalar: Güç kaynağı sanat ve el sanatları, PMMA deri, kumaş, kauçuk diğer malzemeler üzerinde oyma ve kesme için idealdir.

Lazer Güç Kaynağı Tamiri

İnternet üzerinden arızalı lazer güç kaynağı cihaz ya da kartlar için lazer güç kaynağı tamir işlemlerine ilişkin, bu tamiri profesyonel anlamda sahip oldukları teknik servis hizmetleri ile en kısa sürede size sunabilecek deneyimli ve güvenilir firmalara başvurabilirsiniz. Firmalar tarafından yapılacak arıza tespit işlemlerinde ücret alınmamaktadır. Lazer güç kaynaklarının tamirlerine ilişkin detaylı bilgilere 7/24 firmaların web siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Lazer Güç Kaynakları Tamir Çeşitleri 

Lazer güç kaynakları tamir çeşitleri:

- Laboratuvar tipi güç kaynağı tamiri
- Ayarlı güç kaynağı tamiri
- Masa tipi güç kaynağı tamiri
- Lazer güç kaynağı tamiri (CO2)

şeklinde özetlenebilir.  


Lazer Güç Kaynağı Tamirinde Lider

Lazer teknoloji makineleri ve sistemleri alanında profesyonel ekibi ile yıllardır başarılı çalışmalara imza atan lider firma Kalender Lazer, müşteri memnuniyetine, iş sağlığı ve güvenliği hükümlerine her şeyden çok önem vermektedir. Kaliteli bir üretim beraberinde satış sürecinde, satış sonrası süreçte çeşitli destek hizmetleri ile kesintisiz olarak müşterilerinin yanındadır. Firmanın teknik servisi, lazer güç kaynağı tamir işlemlerinizi de arıza tespiti akabinde en kısa sürede geçekleştirmektedir. Parça değişimi ve yedek parça tedariki işlemleri de firmanın tamir hizmetleri kapsamındadır.

Lazer Güç Kaynağı Kullanmanın Faydaları 

Ani elektrik kesintileri çalışan lazer cihazlar için büyük riskler oluşturmakta ve çeşitli hasarlara yol açabilmektedir. Elektrik akımı dalgalanmaları da lazer makinelerin arıza yapmasına neden olabilmektedir. Elektrik şebekelerinden kaynaklanan problemlerin önüne geçebilmek için güç kaynakları zorunluluk arz eder. Lazer makineler ve yapılan işlemlerin yarım kalmaması için en etkili çözümleri sunan güç kaynaklarının başında lazer güç kaynakları gelmektedir. Piyasada en çok tercih edilen güç kaynakları arasında bulunur.