Lazer Kesim Makinası İçin Lazer Su Soğutucu

Lazer Kesim Makinası İçin Lazer Su Soğutucu

 

Lazer kesim teknolojinin ilerlemesi ile beraber özellikle endüstri sektöründe hızla yayılan bir kesme işlemidir. Alüminyum, demir, metal, bimetal, cam ve ahşap gibi malzemelerin kesimi için kullanılır. Oldukça pratik ve bir o kadarda hassas bir işlemdir. Bünyemizde bulunan lazer kesim makinaları 1. sınıf kalite ile üretilmektedir, yapım aşamasında özel parçalar kullanılmaktadır. Motor ve lazer tüp temel parçalarıdır, 8 adet yedek parçasından biride lazer su soğutucudur.

Lazer su soğutucu nedir?

Lazer su soğutucu lazer makinasının yedek parçalarından bir tanesidir. Önemli ve olmazsa olmaz parçalardan biridir. Daha yüksek kalite ve verim için lazer su soğutucu bulundurmak şarttır, lazer kesim makinaları üretim alanında mutlaka bulunması gereken bir makinadır ve kaliteden asla ödün verilmemelidir.

Bünyemizde bulunan lazer su soğutucular farklı çeşitlerde yer almaktadır. Genel olarak kullanım amacı ise, lazer kesim makinasının daha kaliteli, verimli ve hızını kesmeden çalışabilmesini sağlamaktır. Lazer kesim makinası yüksek ısı kullanılarak çalışmaktadır, bu sayede güç elde edilmektedir. Yüksek ısı makinaya ve diğer parçalara zarar verebilir bu yüzden su soğutucu kullanılmaktadır, eğer makinada bulunmazsa yüksek ısı parçaların bozulmasına ve işin verimsiz yapılmasına neden olabilir.

Özel üretim ve yüksek kalite

Bünyemizde bulunan lazer su soğutucu yüksek kalite ve özel üretim ile lazer kesim makinasına farklı bir anlam katmaktadır. Yedek parça kategorisinde en çok talep göre parçadır, gelişen teknolojiyle beraber daha yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bir diğer ismi lazer soğutma ünitesidir, lazer kesim makinasının daha uzun yıllar boyunca kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Kaliteli lazer kesim makinalarımız bakım bile gerektirmemektedir, aynı şekilde bu parçada gerektirmez, düşük emisyon hızına sahiptir ve bu sayede işin verimini yükseltmektedir. Lazer kesim makinasının hata payı %0'dır, ancak olurda teknik servise ihtiyaç duyarsanız 7/24 hizmet vermektedir. Bu konuda oldukça hassas olduğumuzu söyleyebiliriz. Organik çözücü kapsamında kullanılan lazer su soğutucu makinanın daha rahat bir şekilde çalışmasına olanak sağlamaktadır.

Genel özellikleri nelerdir?

Lazer su soğutucular oldukça geniş bir donanıma sahiptir, pek çok farklı özelliği bir arada bulundurmaktadır. Lazer kesim makinaları kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterebilmektedir. CO2, Fiber ve Galvo lazer kesim makina çeşitleri bünyemizde yer almaktadır ve lazer su soğutucu her çeşide uygun bir şekilde çalışabilmektedir. Özellikleri ve farklı çeşitlerine bağlı olarak, ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Genel olarak maliyeti düşük bir parçadır ve fazla gürültü çıkarmamaktadır. Makinanın yüksek ısısını emerek kullanım ömrünü yükseltmekte ve kullanım ömrünü düşürmektedir, bu sayede enerji tasarrufu da elde edilmektedir. Oldukça kolay bir kullanıma ve yazılıma sahiptir, her türlü talebi karşılayacak donanıma sahiptir. Rahat bir şekilde taşınabilir ve fazla yer kaplamaz. Soğutulmuş radyatör sayesinde yüksek soğutma potansiyeli sunmaktadır. Tüm bu özellikleri ışığında oldukça kaliteli bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Teknolojiye uygun olarak tasarlanmış sistem

Lazer kesim makinaları gelişen teknolojiye en üst seviyede ayak uydurmayı başarabilmektedir, lazer güç kaynakları hızlı ve eksiksiz kesim imkanı sunmaktadır, aynı zamanda kazıma içinde oldukça gereklidir. Kullanılacak malzemeye ve sektöre bağlı olarak bilgisayarlı yada bilgisayarsız kontrol programı kullanılabilir, müşteri memnuniyeti esas alınmaktadır.