Lazer Kesim Makinesi Malzemeleri Nelerdir?

Lazer kesim makineleri farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Bu makineler oldukça yüksek randımanlı olmaları sebebi ile zorlu kesim işlemlerini daha kısa sürelerde ve kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler

Lazer Kesim Makinesi Malzemeleri Nelerdir?

Lazer Kesim Makinesi Malzemeleri Nelerdir?

 

Lazer kesim makineleri farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Bu makineler oldukça yüksek randımanlı olmaları sebebi ile zorlu kesim işlemlerini daha kısa sürelerde ve kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler. Lazer kesim makineleri hızlı ve kaliteli kesimler yapabilmeleri için yüksek teknoloji ile üretilmişlerdir.

Lazer Kesim Makinesi Avantajları Nelerdir?

Lazer kesim makineleri kompakt yapıda oldukları için çok fazla yer kaplamazlar ve bu sebeple kullanım kolaylığı sağlarlar. 

Lazer kesim makinelerine sürekli bakım yapmaya gerek yoktur. Bu da maliyeti düşüren bir özelliktir.

Yüksek tasarımlı teknolojisi sayesinde performansları da oldukça yüksektir.

Lazer kesim yapılarının hassas olması nedeni ile kesim esnasında toza karşı koruma da sağlamaktadır.

Dayanıklı malzemelerden üretilmeleri sebebi ile de farklı dış ortam koşullarına karşı dayanıklıdır.

Lazer kesim makineleri farklı bölümlerden oluşmaktadır. Lazer kesim makinası malzemeleri farklı görevlere sahiptir. Lazer kesim makinası malzemeleri şu şekilde sıralanabilir;

Lazer Su Soğutucu 

Lazer kesim makineleri pek çok değişik malzemenin farklı şekil ve boyutlarda kesimine olanak sağlamaktadır. Lazer kesim makinelerinden en iyi performansı alabilmek için bu makinelerde kullanılan lazer su soğutucuların önemi oldukça yüksektir. Bu sebeple lazer kesim makinesi bulunan işletmelerin kesinlikle lazer su soğutucu edinmeleri de gerekmektedir.

Lazer su soğutucular, lazer kesim makineleri çalışırken makinenin aşırı şekilde ısınmasını önlemektedir. Lazer kesim makinesinde aşırı ısınmadan dolayı arıza problemlerinin yaşanmaması için mutlaka lazer su soğutucuların kullanılması gerekmektedir.

Lazer Güç Kaynağı

Lazer güç kaynakları CO' lazer tüpler ile birlikte kullanılarak bu makinelere güç kaynağı sağlamaktadır. Lazer güç kaynakları oldukça güvenilir ve emniyetlidir. Bu sebeple güvenle kullanılabilirler.

Lazer güç kaynakları lazer kesim makinelerinin farklı malzemeleri yüksek performans ile kesmesine olanak sağlamaktadır. Bu malzeme sayesinde lazer kesim makineleri; bez, deri ürünleri, kauçuk plaka, plastik, gravür yapma gibi değişik kesim yöntemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Lazer Güç kaynağı tüm lazer kesim makineleri ile uyumludur. Bu cihazlar tüm lazer kesim makineleri ile yüksek uyum içerisindedir. Ayrıca bu güç kaynaklarının kurulumundan sonra herhangi bir balans ayarı yapmaya gerek yoktur. Makine hemen kullanılabilmektedir.

Lazer Kontrol Kartı

Lazer kontrol kartları, lazer kesim makinelerinin istenen şekli malzeme üzerine etkin bir şekilde uygulayabilmesi için kullanılmaktadır. Lazer kesim kartları yüksek veri aktarımları ve verinin doğruluğunun sağlanması açısından lazer kesim makinelerinde mutlaka kullanılmalıdır.

Lazer kontrol kartlarının yüksek veri aktarımı sebebi ile her türlü malzeme üzerine farklı şekiller kolaylıklar aktarılarak kesim işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Lazer Ayna

Lazer Ayna, lazer kesim makinelerinin en önemli parçalarından biridir. Çünkü bu malzemeler lazerin iyi bir şekilde yansıtılarak kesimin doğru ve kaliteli bir biçimde yapılmasını sağlamaktadır. Lazer aynaların kullanım ömürleri oldukça yüksektir. Bununla beraber lazer kesim makinelerinden yüksek kaliteli ve değişik kesim ürünlerinin çıkarılması için mutlaka lazer kesim makinelerinde bulunması gerekmektedir.

Lazer aynalar, lazer kesim makinelerinin ölçülerine ve kesim işlerine göre çeşitlilik göstermektedir. Lazer kesim işlemlerinde, lazer aynalar en önemli parçalardan biridir. Bununla beraber lazer aynalar garanti kapsamında olan lazer kesim makinesi parçalarından biridir.

Lazer aynaların istenilen noktaya istenen ışının gönderilmesindeki payı oldukça yüksektir. Metal ya da silikon dış kaplamaları bulunan lazer aynalar kesim için gönderilen lazer ışınlarının çok daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Lazer kesim veya kazıma işlemlerinde doğru ölçülerde lazer aynalar seçildiğinde işlemler hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilir.

Lazer aynalar ışının maksimum noktada gönderilmesini sağlamaktadır. Bu sayede çok daha etkili olan lazer ışınlar kısa sürede lazer kesim işlemini gerçekleştirecektir.

 

© Tüm Hakları Saklıdır Kalender Tech Otomasyon Sistemleri LTD ŞTİ. 2009-2023