Lazer Kesim Makinesinde Ayna Bakımı Ve Doğru Montajı Önemlidir

Lazer Kesim Makinesinde Ayna Bakımı Ve Doğru Montajı Önemlidir 

 

Kesme makinesi odak aynası prensibinden ilki; dışbükey mercek kullanmaktır. Kesme makinesi (odak) lazer aynası bir odak içine paralel bir lazer ışını gönderir ve daha sonra bu odağı metale yönlendirir. Sonrasında bu odak metali eritebilir ve kesebilir hale gelir. Bu, lazer ayna çalışma prensibidir.

Lazer kesme makinesi odak aynası için, genellikle bir düz taraf ve bir dışbükey taraf bulunur. Burada, dışbükey tarafın yukarı bakması önemlidir. Bu da ikinci prensiptir.

Netleme Noktasının Konumu

Üçüncü olarak, lazer odak aynası profesyonel bir lens sistemidir. Amaç, lazer ışınının tüm düzlemde düzgün bir odak noktası oluşturmasıdır.Lazer kesme kafası için en önemli aksesuarlardan biridir. Deformasyon olmadığında, odak noktasının konumu sadece lensin odak uzunluğuna ve sapma açısının tanjantına bağlıdır. Böylece odak konumunun hesaplanmasını basitleştirir.

Hızlı Aşınma Parçaları

Ana hızlı aşınma parçalarında nozul ve koruyucu lens bulunur. 1. yıl tüketimi yılda yaklaşık 20 ~ 30 adettir, ancak maliyet tüketicinin işleyişe hakim olmasıyla zaman içinde daha da azalacaktır.

Diğer Bölümler
lazer ayna, seramik halkalar ve kolimasyon ayna maliyeti, hızlı aşınma parçasılar olarak yaygın değildir. Sadece yedek için 1 set ayarlamanızı gerektirir.

Lazer Kesim Makinesi Odaklama (Lazer) Aynası Nasıl Kurulur?

Malzemeleri kesmek için bir lazer kullanan ve genellikle endüstriyel üretim uygulamaları için kullanılan lazer kesim makinesi, aynı zamanda okullar, küçük işletmeler ve hobi amaçlı kullanım için kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Lazer kesim, yüksek güçte bir lazerin gücüyle, en yaygın olarak optikler aracılığıyla yönlendirerek çalışır.Çoğu fabrika lazer kesme makinesini kullanıyor, ancak lazer kesme makinesinin odaklama aynasının (lazer ayna) nasıl kurulacağını tam anlamıyla bilemiyor ve aslında bu çok önemli bir noktadır.

Lzer Kesim MakinasInda Ayna Bakımının Önemi

Lazer kesim makinesinin temel bileşenlerinden biri olarak aynaya odaklanmak, işleme verimliliği ve kalitesi üzerinde doğrudan etkileyen bir olgudur. Uzun süreli kullanımdan sonra, bir film varsa, ezikler, çizikler ve diğer etkiler,  lazer ekipmanının işlevini büyük ölçüde azaltacaktır. Bu nedenle, lazer kesim makinesinin normal etkisini bozmak istemiyorsanız, lazer ayna değişimini zamanınında yapmanız gerekir. Bu yüzden, odaklama aynasını takma yöntemini nasıl doğru bir şekilde yapacağını kavramak da çok önemlidir.

Lazer Aynanın Temizlenmesi ve Montajı

Aynanın iki tarafı vardır. Sırtı gümüş kaplamalı ve önü altın kaplamalıdır. Altın taraf, lazer yansıtıcılığını en üst düzeye çıkarmak için altın kaplamalıdır.

Temizleme

Aynayı etkili bir şekilde temizlemek için biraz alkol ve kulak pamuğu kullanın. Kulak çubuğunun ucuna biraz alkol püskürtün ve aynanın altın tarafını hafifçe ovalayın. Ardından, kurutmak için bir lens temizleyici veya benzeri bir kumaş kullanın.

Montaj 

Ayna tutucusunun içindeki montaj parçasını sökün. Ardından aynayı yerinde tutan somunu sökün. Ardından aynayı yuvaya yerleştirin. İçindeki dudağı göreceksiniz. Aynayı gümüş tarafı yukarı bakacak şekilde yerleştirin. Güvenli bir şekilde sabitlendiğinde aynayı tekrar yuvaya sabitleyin.

Yedek Parça Temininde de Yanınızdayız

Tüm bu yedek parçalar ve daha fazlası için yanınızdayız. Üretim ekipmanına yatırım yapmayı seçen birçok müşterinin ortak bir yanı var. O da, üretim kapasitelerinin çoğunu olabildiğince şirkete getirme arzusudur. Üretim sürecinin daha fazla aşamasını kontrol etme yeteneğine sahip olmak, ürünleri hızlı bir şekilde geliştirmek, müşteri isteklerini karşılamak ve seri üretim taleplerini yönetmek söz konusu olduğunda önemli bir faktördür.

 Geniş Ürün Yelpazemizle Büyümeye Devam Ediyoruz

Kalender lazer, güçlü ve çok yönlü prototipleme ve küçük seri üretim makineleri yelpazesi, müşterilerimizin şirket içi yeteneklerini bir sonraki seviyeye taşımasına yardımcı olmaktadır. Her makine, hızlı tempolu üretim ortamlarının taleplerini karşılamak üzere üretilmiştir. Sac metal işçiliğinden, tabela yapımına ve Ar-Ge'ye kadar, birçok sektörde çok çeşitli müşterilerin yeteneklerini geliştirebilen endüstri standardı bir ekipman kataloğunu, dikkatle bir araya getirdik.

 İleri Teknoloji Cihazlarla Güvenilir Hizmet
Fiber optik metal kesme ve markalama çözümlerinden çok malzemeli C02 lazer kesim ve gravür makinelerine kadar amacımız, müşterilerimize güvendikleri bir tedarikçinin engin deneyimi ile en son üretim teknolojilerini sunmaktır.