Lazer Kontrol Kartı Ünitesi

Lazer Kontrol Kartı Ünitesi

 

Lazer kontrol kartları lazer makinelerinin oldukça önemli bir parçasıdır. Bu parçalar çok hassastır ve dikkatli kullanılması gerekmektedir. Lazer makinelerinin bir parçası arızalandığı zaman lazer kontrol kartı da zarar görebilmektedir. Bunun dışına güç mekanizmasındaki problemler de ana kartın bozulmasına sebebiyet verebilmektedir.

Lazer makinelerinde lazer kontrol kartı zarar görmesin istiyorsanız makinenin bakım ve onarımlarını düzenli olarak yaptırmanız oldukça önemlidir. Lazer kontrol kartı tüm lazer cihazları ile uyumludur. Bu cihazın montajı ve kurulumu oldukça basittir.

Lazer kontrol kartının bağlantı bölümleri oldukça basit olduğu için çok kolay bir şekilde bağlantısı gerçekleştirilebilmektedir. Lazer kontrol kartı üzerinde lazer sinyali bulunur. Bu sinyal lazer ışınlarının daha düzgün bir şekilde atılmasına sebebiyet vermektedir.

Lazer Kontrol Kartı Ürün Bilgileri

Lazer kontrol kartının görüntü ekranı da bulunmaktadır. Bu şekilde atışlar ve atışların hızları görüntü ekranı üzerinden takip edilebilir. Panel üzerinden yapılacak olan atışın ön izlemesi kolay olarak yapılabilmektedir.

Bunun yanında lazer kontrol kartlarının kaydedilebilir bellekleri bulunmaktadır. Böylece grafik dosyaları çok kolay bir şekilde saklanabilmektedir. Elektrik kesilmeleri gibi durumlar yaşandığı zaman kaydedilebilir bellek ile uygulama kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Kolay Kullanılabilirlik

Lazer kontrol kartlarının işlem hızı çok yüksektir. Böylece yüksek verimlilik sağlarlar. Lazer kontrol kartları iş yükünü hatırı sayılır bir şekilde azaltırlar. Bu sayede zamandan büyük oranda tasarruf sağlanmaktadır.

Lazer kontrol kartı farklı modeldeki lazer makinelerine uyum sağlayabilmektedir. Çizim, kesim ya da lazer atış işlemlerini çift otomatik bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ürünün kullanışlı olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Lazer Kontrol Kartının Teknik Özellikleri

Lazer kontrol kartının lazer kontrolünü sağlayan bir sistemi bulunmaktadır. Lazer kontrol kartında voltaj ayarlaması da yapılabilmektedir. Belirtilmiş olan değerler belirli aralıklar ile ayarlanabilmektedir. Lazer kontrol kartının frekans hızı da çok yüksektir.

Çalışma çevirimi en düşük %1 seviyelerinde olmaktadır. Bunun yanında çalışma çevrimi en yüksek %99'dur.

Lazer kontrol kartının kenarları puls etkili olmaktadır. Bunun yanında ayarlanabilir özelliği de bulunmaktadır. Puls frekanslarının en yüksek hızı ise 500 khz olmaktadır. 500 khz değerinin üzerine  çıkmak mümkün olmamaktadır. eğer bu değerin üzerine çıkılır ise makine motoru zarar görebilmektedir.

Lazer kontrol kartında 25 çerçeveye kadar kolay bir şekilde resim işleme yapılabilmektedir. Ürünün dayanıklılığı çok iyidir. Bu sebeple de uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Lazer Kontrol Kartı Avantajları

Lazer makineleri pek çok alanda kullanılabilmektedir. Bu alanlardan bazıları kesim, epilasyon ve sanayidir. Bu nedenle de kullanılacak olan lazer kontrol kartının kullanılacağı alana göre özellikleri de farklılık göstermektedir. Eğer kullanılan kontrol kartı kapsamlı olursa her türlü makineye kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir.

Lazer makineleri ile kesme işlemlerinde oldukça iyi bir konumlandırma özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği ile lazer makineleri ile kesme işlemleri tek seferde ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Böylece kesim kalitesi de artmış olur. Lazer kontrol kartının en önemli özelliği ethernet ile veri iletimini gerçekleştirebilmesidir.

Değişik boyutlardaki kesim işlemleri de lazer kontrol kartı ile sağlanabilmektedir. Bunun yanında lazer kontrol kartları kendi yol haritasını da kendisi belirlemektedir. Lazer kontrol kartları adaptasyon sağlarken planlamayı noktasal atışa uygun bir şekilde yapmaktadır.