Lazer Soğutucu Tamir

İçinde yaşadığımız teknoloji devrinde, lazer makine teknoloji ürünleri eskiye nazaran daha yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu ürünler içinde en çok tercih edilenlerden biri lazer soğutuculardır

Lazer Soğutucu Tamir

Lazer Soğutma 

 

İçinde yaşadığımız teknoloji devrinde, lazer makine teknoloji ürünleri eskiye nazaran daha yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu ürünler içinde en çok tercih edilenlerden biri lazer soğutuculardır. Lazer soğutucular, atomik ve moleküler yapıdan meydana gelen bir ya da biden çok lazer alanı ile etkileşim sağlayarak, sıfır dereceye yakın bir derecede soğutma olanağı sunmaktadır.  

Lazer Soğutma 

Lazer soğutucu cihazlarından daha yüksek verim alabilmek için lazer soğutucu ihtiyacı doğmaktadır. Lazer soğutucuların yaptığı lazer soğutma işlemi özünde atomik ve moleküler örneklerin bir ya da daha fazla lazer alan ile etkileşimiyle sıfıra yakın derecede soğutmanın gerçekleştirildiği tekniklerin bütününü kapsamaktadır. Lazer soğutmanın ilk örneği ise hala sadece lazer soğutma olarak da dile getirilen Doppler soğutmadır.

Lazer Soğutma Yöntemleri 

- Doppler soğutma
- Sisifus soğutma
- Çözülmüş yan bant soğutma
- Hızlı seçici bağdaşık yoğunluk hapsetme
- Anti stokes esnemez ışık saçılması
- Boşluk aracılı soğutma
- Zeeman yavaşlatıcı kullanımı
- Ortak soğutma

başlıca lazer soğutma yöntemleri olarak sıralanabilir. Bunlar içinde en yaygın kullanılan yöntem Doppler soğutma olarak bilinmektedir.

Doppler Soğutma 

Doppler soğutma, çoğunlukla manyetik hapsetme gücünün eşlik ettiği bir soğutma yöntemidir. Eksiden günümüze çeşitli sektörlerde en yaygın lazer soğutma yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Doppler soğutma metodu, düşük yoğunlukta bulunan gazları Doppler soğutma limitine soğutmak amacı ile kullanılmaktadır. Bu soğutma metodu, özel bir enerji seviye yapısı gerektirir. Bu tarz soğutma sisteminde ışığın sıklığı atomdaki bir elektron geçişinin biraz altında ayarlanmaktadır.

Cihazınız ve Sağlığınız için Lazer Soğutucuların Önemi   

Lazer soğutucular, kullanım alanlarına ya da cihazlara göre farklılıklar göstermektedirler. Sıfır dereceye yakın bir soğutma sağladıkları için soğuğun önemli olduğu cilt bakımı ile alakalı alanlarda özellikle önemli işlevleri vardır. İnsan sağlığını koruyucu etkileri ile de güvenilir cihazlar arasında yerlerini almaktadırlar. Lazer soğutucu cihazları için lazer soğutucu bu cihazlardan istenilen performansı ve verimi alabilmek adına vazgeçilmez parçalardır. Bu sebeple bu cihazların bakım ve gerektiğinde lazer soğutucu tamir işlemlerinin geciktirilmeden yaptırılması son derece önemlidir.

Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Güzellik salonları ve estetik merkezlerinin vazgeçilmez unsuru olan lazer sistemleri, çok hassas ve özel sistemlerdir. Lazer sistemlerin periyodik olarak bakımların yapılması gerekir. Periyodik bakımlar sayesinde lazer soğutucu sistemlerinin arıza yapması önlenmektedir. Kullanım süreleri uzatılarak, kalıcı ve kaliteli bir hizmet vermeleri sağlanmaktadır.

Lazer soğutucu sistemlerinde herhangi bir arıza durumunda tamir hizmetlerinin Kalender Lazer gibi profesyonel bir firmadan alınması son derece önemlidir. Özellikle lazer soğutucu tamir ile ilgili parça değişimlerinde gerekli yeni parçaların tedariki açısından da profesyonel bir tamir hizmeti almanın gerekliliği açıkça ortaya çıkmaktadır. Tamir hizmetinde, bu alanda uzman ekipler iş yerlerine gelerek yerinde arıza tespiti akabinde tamirat yapabilmektedirler. Bazı özel durumlarda ise laboratuvar ortamlarında teknik testler yapılarak arıza tespiti ve tamiri yapılmaktadır.                                      
 
 Lazer Soğutucu Çeşitleri 

Lazer soğutucu çeşitleri;

- Katı lazer soğutucu
- Yarı iletken lazer soğutucu
- Gaz lazer soğutucu
- Sıvı lazer soğutucu

olarak sıralanabilir. Bu türler arasında sıvı lazer soğutucular, en fazla kullanılan türlerdir. Her bir lazer çeşidinin bir soğutucusu bulunmaktadır.  

Lazer Su Soğutucu İhtiyaçlarınız için Kalender Lazer 
 
Kalender Lazer, lazer makine teknolojileri alanında öncü firmalardan biri. Lazer teknolojisi alanında deneyimli firma, profesyonel kadrosu ile milyonlarca şirketin talep ve ihtiyaçlarına karşılık veriyor. Kaliteli ve güvenilir hizmeti ile en üst seviyede müşteri memnuniyetini hedefleyen firma, lazer sistemleri geliştirmek, özgün lazer sistemleri ve lazer ekipmanları tasarlamak ve endüstriye yenilikler katmak için kesintisiz bir şekilde çalışarak başarılı projelere imzasını atıyor.

Kalender Lazer, her türlü lazer teknolojik cihaz ihtiyaçlarınızda yanınızda. Kaliteli ürünleri ile sektörde haklı bir yere sahip firma, satış sonrası destek hizmetleri ile de müşterilerinin beğenisini kazanıyor. Piyasa koşulları bazında bütçe dostu fiyatları ile de müşterilerine kaliteli ürün ve hizmetlerini uygun fiyatlara sunuyor. Tüm bu sebeplerle lazer su soğutucu ihtiyaçlarınız için gönül rahatlığı ile Kalender Lazer'e başvurabilirsiniz. Lazer su soğutucuları alanında ürün çeşitliliği ile de istek ve gereksinimlerinize uygun modelleri bulmanız mümkün.      

Lazer Soğutucu Fiyatları  

Lazer soğutucu fiyatları, kullanılan renk ve alana göre değişiklik göstermektedir. Marka, kullanım tip ve yoğunluğu, voltaj ve watt özelliklerine bağlı olarak farklı fiyatlarla karşılaşılabilmektedir. Bu tür ürünlerin hizmet vereceği alana göre içermesi gereken özelliklere ilişkin tespitinin cihazı satın almak ve sipariş vermek isteyen firma tarafından profesyonel bir bilgi ışığında yapılması gerekir. Firmaların  satın alacakları cihazın kendileri için en uygun olup olmadığını bilememesi durumunda ise lazer makine teknolojisi alanında uzman firmalardan bu konuda destek ve yardım almaları doğru olacaktır.

© Tüm Hakları Saklıdır Kalender Tech Otomasyon Sistemleri LTD ŞTİ. 2009-2023