Lazer Su Soğutucusu

Lazer Su Soğutucusu

 

Lazer kesim, günümüzde birçok sektörde tercih edilen bir işlemdir. Zorlu şekil veya parçaları kesmede kullanılan bu yöntem, çok düşük bir ısı etkisine sahiptir. İhtiyaca göre veya istenilen ölçüler doğrultusunda lazer kesim makineleri ile kesme, yakma veya kazıma işlemleri yapılabilir. Lazer kesim makineleri kullanıldığı sektöre göre değişik boyutlarda olabilir.

Lazer kesim makineleri ahşap, plastik, metal veya tekstil gibi birçok maddenin üzerinde kesim işlemleri için kullanılabilir. Bu da teknolojinin sektörler üzerindeki donanımların etkisinin en büyük kanıtı niteliğindedir. Oldukça isabetli sonuçlar veren bu yöntem yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lazer Kesim Makinelerinin Bölümleri

Kullanım kolaylığı bulunan lazer kesim makinelerinde için önemli olan başlıca bölümler şunlardır:

Lazer kaynağının olduğu kısım

Lazer kesim makinesinin gövdesi

İçinde bulunan hareketli motorlar

Lazer soğutucu

Güç kaynağı ve vakum sağlayan motor

Kontrol kartı 

Dayanıklı ve az bakım gerektiren yapısı ile lazer kesim makineleri, kullanıcının kusursuz sonuçlar almasını sağlar. Makine kullanımında ise zamandan tasarruf eder, hızlı ve seri sonuçlar elde edersiniz. Aynı zamanda hassas ölçümler için tüm sektörlerde bulabileceğiniz bu makineleri uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz.  

Lazer Su Soğutucu Nedir?

İnce işçiliğin olduğu lazer kesim makinelerinde kaliteyi artırmak için birçok parça kullanılır. Bunlardan biri olan lazer su soğutucu lazer kesim makinelerinin olmazsa olmaz parçalarındandır. Bu soğutucular lazer kesim makinelerindeki tüplerin soğumasını ve makinenin güvenli bir şekilde çalışabilmesini sağlar.

Yurt içi ve yurt dışı pazarlarından kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürün, makinenin verimini artırıp kullanım kolaylığı sağlar. Lazer kesim makinesinin tüm sektörlerde yaygınlaşması ile birlikte lazer su soğutucu kullanımında da yaygınlaşma görülmektedir. Bunun nedeni bu parçanın lazer kesim makinelerinin ömrünü koruyup maliyetini azaltmasındandır.

Lazer Su Soğutucusunun Kullanımı

Lazer su soğutucusunun lazer makinelerinin kullanımı esnasında çalıştırılması tavsiye edilir. Bunun nedeni lazer ışığı ile kesim esnasında kullanılan yüksek güç ile ortaya bir sıcaklık yayılmaktadır. Yayılan bu sıcaklık makinenin camlarına ve iç motorlarına zarar vereceği için bu soğutucular tercih edilmedir. Zamanında kullanıldığında lazer kesim makinesini koruyup yapılan işin verimli olmasını sağlamaktadır.

Lazer Su Soğutucusunun Çeşitleri Nelerdir?

Lazer kesim makineleri yapılan işin kalitesini artırmasından dolayı birçok sektör tarafından tercih edilen bir üründür. Her sektöre göre farklı boyutta ve özellikte lazer kesim makineleri kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı lazer su soğutucularında da bir çeşitlilik meydana gelmiştir.

Lazer su soğutucuları arasında bir tercih yaparken kullandığınız lazer kesim makinesine göre tercih yapmanız daha doğru olacaktır. Performans ve güç bakımından birçok çeşidi olan bu soğutucuların arasından tercih yaparken firmanızdan bilgi alabilirsiniz. Doğru soğutucu ile işlerinizin verimini daha çok yükseltecek, kullandığınız makineye koruma sağlamış olacaksınız.

Özel Tasarım İle Oluşturulan Lazer Su Soğutucularının Özellikleri

Kullanılan lazer makinesine göre çeşitlilik gösteren lazer su soğutucularının tercih edilmesinde birden çok sebep yatmaktadır. Bunlar başlıca:

Lazer kesim makineleri lazer soğutucular eşliğinde kullanıldığında üst düzey verim ve kullanım kolaylığı sağlar.

Makinenin iç motorları daha az yorulur ve güçten tasarruf edilmesi sağlanır.

Yapılan kesim veya kazıma gibi işlemlerin kalitesini artırıp, hem kullanıcı hem de müşteri memnuniyetini sağlar.